proem

כל התמיכה להרחבת המשפחה

על תמיכה מקצועית בלידה ואחריה

ליויי אישי ותמיכה מקצועית משלימה בלידה - דולה

תומכת לידה - דולה

לכל הנשים אשר ילדו בליוו תומכת לידה ולכל העוסקים בתחום המיילדות ברור כיום שהדרך היחידה להגשים את החלום המשותף לכל הנשים להשגת לידה מספקת מבחינה רגשית ופיזית היא דרך תמיכה רציפה בלידה לכל אורכה.

חדרי הלידה

חדרי הלידה והצוות המיילד בנויים וערוכים על מנת לטפל ביולדת לא על מנת לתמוך בה אף שהטיפול העיקרי שהיולדת זקוקה לו הוא תמיכה. לאישה שחסרה תמיכה מקצועית רציפה מטעמה, לחדר הלידה אין פתרון עבורה במונחים של תמיכה והתקדמות הלידה באופן פיזיולוגי.

הסביבה בחדרי הלידה אינה מאופיינת בפרטיות ליולדת ולבן זוגה, הדמויות בה אינן מוכרות ומתחלפות תדיר. אלה חלק מגורמי המתח אשר מהווים חלק מובנה בסביבת בית-חולים. המתח בלידה מעודד הפרשת הורמוני מתח כגון אדרנלין, המדכאים את הורמוני הלידה ופוגעים בכך את התקדמות התקינה והבריאה של הלידה. אין פלא אם כן כי התערבויות בלידה הינן גם הן חלק מובנה מהלידה בבית חולים. תמיכה מקצועית רציפה בלידה יכולה, ומחקרים מראים כי אף מאוד מצליחה, למתן השפעות לא רצויות אלו על הלידה ועל תוצאותיה. (זהר כרמי)


תומכת לידה

תומכת לידה מקצועית, איכותית ומנוסה הינה בעלת ידע וכישורים ייחודיים נרחבים המקנים לה תפקיד מרכזי וחשוב ביותר בחדר לידה ובתהליך הלידה עצמו התורם להעצמת היולדת, בן הזוג והמלווים בלידה תוך גישור ושיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי המשפיע על מהלכי הלידה ותוצאותיה ומעצב חוויית לידה בריאה וחיובית באופן משמעותי לאם, לאב וליילוד שכן התמיכה שנשים מקבלות במהלך הלידה הינו משמעותי יותר מהאירועים הפיזיים שקרו בלידה, מבחינת איך שהיולדת חווה את הלידה ומבחינת איך שהיא תזכור את הלידה לשנים קדימה.

בכל הלידות

לידות רפואיות כמו גם בלידות טבעיות, על אף ליווי האבות בחדר לידה, נשים רבות מוצאות את עצמן בעיצומו של התהליך האינטימי והקשה ביותר שחוו אי פעם, ללא תמיכה מספקת, איבוד שליטה על גופן, תחושת בדידות, פחד דוחק, אי וודאות וחוסר תפקוד פיזיולוגי יעיל אשר מונעים מהן ומבני זוגן לרוב חווית לידה מספקת וחיובית בעקבות לידה פסיבית המערבת בה שיטות הרדמה, שיכוך כאבים בגישה רפואית פרמקולוגית והתערבויות רפואיות אחרות כפי שמונהגות עדיין  בחדר לידה.

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה סוחפת בעולם המיילדות, בה זוגות רבים מבקשים להימנע משיטות לידה רפואיות ושמרניות וללדת בדרך הטבעית, הפיזיולוגית, הרכה והפעילה כפי שמתקבלת כיום בכל בבתי החולים ובחדרי הלידה בארץ בכפוף לבקשת היולדת ומצבה בלידה. ההעדפה ללידה טבעית נובעת בעיקר מהצורך הפנימי של היולדת להתחבר לידע ולמקורות האנדוגניים שלה. מנתונים עולה שלידה טבעית בבתי חולים, תוך הגשמת תחושת החוויה במלואה, מותנית ומתממשת ב- 95% מהלידות בכפוף לקבלת סיוע ותמיכה משמעותיים בלידה הזהים לאלו המעניקה תומכת לידה- דולה בלידה.

לתומכת לידה תרומה משמעותית ומוכחת אשר איננה בד"כ נמצאת בידי המלווים מטעם היולדת בלידה (בן זוג, אחות, אם, חברה וכו), או בידי כל אחד מהצוות הרפואי (מיילדת או רופא), בכדי לספק, להחליף, להיות שם במקומה או למלא את תפקידה הסב לידתי .

ממחקרים שנעשו על לידות עם תומכת לידה עולים הנתונים:

v   קיצור משך הלידה באופן משמעותי (עד 40%).
v   מסייע בשיכוך כאבים ומפחית את הצורך במשככי כאבים.
v   ממזער את הצורך בביצוע חתך חיץ (אפיזיוטומיה).
v   מפחית ב- 50% את הלידות בניתוחים קיסריים.
v   קיים פחות שימוש בחומרי זירוז (פיטוצין).
v   מפחית ב- 40% את הצורך בשימוש בוואקום.
V   מפחית ב- 60%  דרישה ושימוש באפידורל .
v   מצב הוולד טוב יותר בזמן ולאחר הלידה.
v   נשים חשות שביעות רצון גבוהה יותר מהלידה וחוות חווית לידה חיובית.
v   מבסס את הקשר הראשוני בין האם האב לתינוק.

לידה טבעית פעילה - פיזיולוגית

דורשת מבני הזוג הערכות שתכליתה קורס הכנה ללידה איכותי, מקיף וממוקד, בעל אופי טבעי וייחודי, פתיחות לעקרונות המיילדות הפיזיולוגית, לטכניקות מילדות פעילות, ליווי מונחה ותמיכה מקצועית בלידה, ובעיקר הבנה ורצון משותפים של בני הזוג המאפשרים לידה שכזו.

לידה קונבניונאלית באלחוש כאב אפידוראלי

גם נשים המעוניינות ללדת בסיוע אלחוש אפידוראלי להקלת הכאב בלידה, תצאנה נשכרות מליווי של תומכת לידה. שכן, במהלך הלידה יכול לעבור זמן רב עד שניתן יהיה לקבל משככי כאבים, בזמן זה היולדת ובן זוגה זקוקים להדרכה, ייעוץ, סיוע ותמיכה פיזית ונפשית. השימוש במשככי כאבים אינו מפחית את חשיבות התמיכה שמעניקה הדולה. להפך, לאחר מתן משככי כאבים היולדת תהיה מרותקת למיטתה, ותזדקק אף יותר לסיועה של הדולה כדי ליצור תנאים אופטימאליים במסגרת אותה לידה.

ליווי ותמיכה ב- PROem, על ידי אורנית יגיל - יהווה עוגן בטוח ורציף בהריון בלידה ואחרי הלידה

כמי שמספקת שירותי תמיכה סב לידתיים מקצועיים ומשתתפת בלידות רבות בבתי החולים בארץ, ובעלת ניסיון בתמיכה בנשים הרות, יולדות, בני זוגן, והורות - אעמיד לרשותכם את כל הידע והנסיון הרב אותם צברתי במשך כל שנות עבודתי בתחום.

הנני נסמכת על הידע והניסיון הקודמים שרכשתי בתחום ההריון, לידה והורות ומקיימת שיגרה של לימוד ועדכון חדש בתחום. אהווה עבורכם צומת ידע משמעותי – מיילדותי רפואי וטבעי. אקדיש את כל זמני ומרצי ללוות אתכם ולסייע לכם בכל שלב מסוף ההריון, בלידה ואחריה. אהיה ממוקדת בלידה שלכם בלבד תוך שיתוף בן הזוג וגישור עם הצוות הרפואי. אהיה עמכם בזמן שהמיילדת והצוות הרפואי מחויב לטפל ביולדות אחרות, אלווה אותך ואת בן הזוג בתמיכה מקצועית רציפה משך כל הלידה ואחריה - ללא כל תלות, במטרה להעצים לך, לבן זוגך ולתינוקכם את חוויית הלידה באופן המשמעותי הבריא והחיובי ביותר תוך דגש להשלמת לידה בריאה, חוויה מספקת, חיובית ומעצימה לך, לבן הזוג ולתינוק הן בלידה והן לאחריה, יצירת הקשר הראשוני שלו עם העולם מחוץ לרחם ואיתכם בדרך המרגשת, המשמעותית והרכה ביותר לכולכם.

היתרון בליווי משמעותי ורציף

בהיכרות אישית מוקדמת, התוודעות להעדפותיכם עוד בתקופת ההיריון ובמיקוד אך ורק בלידה שלכם לאורך כל המסע עד לסיומו. נוכחותי בלידה ותמיכתי, מעצימה ומייעלת את תפקודו של בן הזוג ואת חיוניותו בחדר הלידה ויצירת הקשר המשפחתי הראשונה באופן הרך ביותר.

היתרון בתמיכה אישית בלידה קונבנציונאלית ובלידה פעילה

לספק לך ולבן זוגך ייעוץ, הדרכה ותמיכה נפשית, פיזית ורגשית רציפים לאורך כל תהליך הלידה. יצירת תחושת ביטחון מתמשכת, רוגע ונוחות פיזית, סיוע בגיוס והעצמת כל המשאבים הרגשיים והפיזיולוגיים הדרושים להשגת לידה יעילה, קצרה, בריאה וחיובית , תוך הפחתת הדוחק והפחד, מזעור התערבויות רפואיות בלתי רצויות, קיצור משך הצירים, הפחתת הכאב והצורך במשככי כאב, השראת לידה, החזרת השליטה על הגוף, נקיטת שיטות מקצועיות טבעיות ופרה רפואיות על מנת לקדם לידה שהתעכבה, למקסם את היכולות הביולוגיים, את היעילות הפיזיולוגית, ושאר התנאים האופטימאליים הנדרשים לך ולבן הזוג בשלבי הלידה ולעובר במסעו אל מחוץ לרחם תוך גישור רציף עם הצוותים הרפואיים ושיקוף לאורך כל שלבי הלידה, דאגה לפרטיותך ולזכויותיך בבית החולים, הדרכת בן הזוג בסיועו המועיל והפעיל בתהליך.

התמיכה מבוססת על ארבעה מפגשים אישיים וגמישים ותמיכה לאורך כל התקופה


מפגש ראשון - לפני הלידה :
הכרות הדדית
תיאום ציפיות

מפגש שני - לפני הלידה:
מעקב סוף הריון
הכנות לקראת הלידה
תיאום ציפיות בין בני הזוג
הדרכה ואימון לקראת לידה
גיבוש והכנת תוכנית לידה
איתור רצונות, העדפות וצרכים אישיים
הצפה והתמודדות עם פחדים וקשיים

מפגש שלישי - בלידה:
ליווי רציף, ייעוץ והדרכה לאורך כל הלידה
תמיכה ביולדת רגשית, פיזית ונפשית
הכוונה ללידה פעילה מודעת ויעילה
עידוד קבלת הסברים ובחירה בטוחה
הקלה על הכאב, הפגת מתחים וחרדה
קידום תהליך הלידה בשיטות פרה רפואיות
מכוונת להרפיה ורגיעה, נשימות, תנוחות ותנועתיות (גם בלידת אפידורל).
שיקוף מקצועי של המתרחש בלידה
פירוש מונחים ותהליכים רפואיים ומשמעותם
גישור ותיאום עם הצוות הרפואי בחדר לידה
גישור בין רצונות הזוג לצרכים המשתנים
הגנה על פרטיות ואינטרס בני הזוג בחדר לידה
עידוד לקשר ראשוני עם התינוק
מדריכה בהנקה ראשונה בחדר ידה

צילום ותיעוד הרגעים המרגשים בחדר לידה

תמיכה בבן הזוג - בלידה
השראת ביטחון רציף תוך שיתוף פעולה יעיל
הכוונה ללקיחת חלק פעיל בלידה בהתאם לרצונו
הפחתת בדידותו, חוסר אונים, דחק וחרדות
הדרכה במתן תמיכה פיזית ונפשית לבת זוגו

מפגש רביעי – POSTPARTUM - ביקור בית לאחר לידה
עיבוד חוויות הלידה
תמיכה רגשית ופיזית באם ובאב
ייעוץ והדרכה בהורות ומשפחה
הדרכה לטיפול ראשוני בתינוק והנקה
טיפול בעיות נפוצות אם - תינוק
עיסוי ייעודי לתינוקות (בנפרד)
עיסוי יעודי לנשים אחרי לידה (בנפרד)
זמינה טלפונית לשאלות ותמיכה בכל שעה


בברכת חוויית לידה בריאה, בטוחה, קלה ומעצימה

אם ברצונכם בליווי האישי שלי בלידה האישית שלכם...  
לחצו כאן

נייד: 054-6900665 | דוא"ל: ornityagil@gmail.com | כתובת: ישפה 4 באר יעקב