proem

כל התמיכה להרחבת המשפחה

הכנת בן הזוג כשותף פעיל בלידהאבות שותפים פעילים בלידה

                                                                                      
הניסיון שעומד מאחורי הרעיון מוכיח כי בן זוג שהשתתף בלידה באופן פעיל נכנס לתפקיד של הורה פעיל בטבעיות ובמהירות רבה יותר.

יתרה מזאת, זוגות רבים דיווחו כי חוויה משותפת מעין זו חיזקה באופן משמעותי את קשרם הזוגי.

בנוסף, בן זוג הלוקח על עצמו תפקיד פעיל במהלך הלידה, חווה אותה באופן חיובי, מעשי, ויעיל ומכאן ששיתוף פעולה מסוג זה היא חוויה ותחושה משותפת מצד שני בני הזוג גם יחד.

מלווה בלידה אשר ייחשף, ילמד ויבין את הדיאלוג הרחב והכולל המתקיים בלידה, יזהה ויכבד את החוקים, ייהנה מחיוניות, יצור בחדר לידה דינאמיקה מאוזנת ויגשר בין כל הערוצים המשתתפים בתהליך תוך יצירת הרמוניה ואיזון בין כל האינטליגנציות בסביבת היולדת בשעת הלידה .

יקל על היולדת בחווייתה האינטימית ויעודד את העצמת המשאבים הביולוגיים שלה. יסייע לה להרפות ולהיכנע לשינוי מתמיד ולזרימה של התהליכים הפיזיולוגיים, לבטוח בגופה ובידע שלה ללדת. יגן על תהליכים ביולוגיים ובכך יסייע לבת זוגו בכל שלבי הלידה תוך השגת המטרות המשותפות שצפו ותכננו מראש ללידה.


זוגות רבים מחליטים כיום לוותר על שיטות הלידה הרפואיות והשמרניות וללדת בחדר לידה בדרך הטבעית והפעילה כתוצאה מהתפתחותה של המודעות לבריאות היולדת והעובר (מזעור ההתערבות הרפואיות ומינימום סיכונים לאם ולעובר). מרכזיותה וצרכיה המיוחדים של האישה בלידה, חיפוש אחר מימד ההנאה והסיפוק מהלידה, ציפת הצורך הפנימי מצד היולדת ובני הזוג להתחבר ולחוש את חווית הלידה במלואה (חוויה שבד"כ נמנעת מהיולדת עקב שיטות התערבויות מדיציניות, הרדמה, שיכוך הכאבים וכד').

כיום יותר מתמיד קיימת הזדמנות שתכליתה בפתיחות רבה מצד צוותי חדרי הלידה, לעזרה מבן הזוג, ובעיקר באם היא אפקטיבית, תורמת לאווירה טובה ומקדמת את מטרתה העיקרית של הלידה: מפגש בריא, חיובי ומרגש בן התינוק להוריו.

סדנא – אבות שותפים פעילים בלידה

לאבות ובנות זוגן בלידה ראשונה, בלידה מחדש וכחוויה מתקנת

שמה דגש מיוחד על בן הזוג בסיועו לבת זוגו בשעת הלידה ובכל שלביה כיחידה משותפת אחת.

סדנא זו תקנה לכם את הידע, תשרה בכם ביטחון ורגיעה, תפחית את חרדותיכם, תקנה לכם כלים לסייע ולקחת חלק פעיל בלידה בהתאם לרצונכם ובהתאמה אישית לכם מתוך ידע ומודעות, בחירה והשפעה אקטיבית ואפקטיבית לבת הזוג במהלך כל אחד משלבי הלידה עד לסיומה.

שיתוף פעולה מעין זה בכל תהליכי הלידה דורשת מבני הזוג הערכות שונה בתכליתה מזו הנהוגה בלידה קונבנציונאלית רגילה ובעיקר הבנה ורצון משותפים של שני בני הזוג.


  הסדנא מונה שלושה מפגשים

תכני הסדנא
v תפקיד האב בלידה
v תיאום ציפיות בין בני הזוג, התמקדות ברגשות ובצרכים הייחודים של כל אחד מבני הזוג בלידה.
v הקלה על הכאב ושחרור המתח באופן טבעי.
v איתור חסמים רגשיים בלידה.
v משמעות הזמן והציר בלידה.
v עקרונות הלידה הפיזיולוגית (תנועתית, תנוחות, תמיכה, נשימה, הרפיה, מגע, משככי כאבים טבעיים )
v דיאלוג מילולי ובלתי מילולי עם היולדת והעצמתה בתהליך הלידה.
v שיטות להמרצת תהליך הלידה.
v דיאלוג בחדר לידה עם הצוות הרפואי (תוך הגנה וגישור על האינטרסים המשותפים).
v שיטות לשיתוף פעולה מודע וחשיבות הגישה הגמישה.
v הכנת תוכנית לידה .

.
הסדנא מבוססת


• ידע תיאורטי
מדעי רפואי עדכני, הרפואה הטבעית, על עקרונות המיילדות המסורתית והרפואית, מלווה במצגתPPT , סרטונים ייחודיים, תמונות מוחשיות, עזרים אנטומיים להדגמה, סיכום מערכי שיעור, מאמרים מקצועיים, ספריה מקצועית ענפה בתחום הריון, לידה, הנקה והורות ראשונית.

• למידה פעילה
התנסות ותרגול פשוטים בעקרונות המיילדות הפיזיולוגית (נשימות, תנועתיות, תנוחות הרפיה, מגע ודמיון מודרך בלידה), שימוש בכדור פזיולוגי וכד'

• חלק חוויתי
צפייה בסרטי לידה, תכנים אישיים ורגשיים שצפים במהלך הסדנא ובין בני הזוג תוך הידוק הקשר ביניהם להריון ולעובר בתהליך של העצמה אישית וזוגית.ליצירת קשר לחץ כאןהפכו את הלידה לחוויה משותפת, חיובית, נוכחת,
מעצימה, ומופלאה

כי אמא יש רק אחת ואבא יש רק אחד וביחד הם
שותפים מלאים כיחידה אחת..

נייד: 054-6900665 | דוא"ל: ornityagil@gmail.com | כתובת: ישפה 4 באר יעקב