proem

כל התמיכה להרחבת המשפחה

קורס הכנה ללידה טבעיתללדת עם הגוף - סדנא ייחודית וחווייתית


לזוגות בלידה ראשונה, בלידה מחדש וכחוויה מתקנת ומעצימה  

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה חיובית וגוברת בעולם המיילדות ובחדרי הלידה

זוגות רבים מחליטים כיום לוותר על שיטות הלידה הרפואיות והשמרניות וללדת בחדר לידה בדרך הטבעית, הפיזיולוגית והפעילה .

הסיבות לכך נובעות בהתפתחותה של המודעות לבריאות היולדת והעובר (מזעור ההתערבות הרפואיות ומינימום סיכונים לאם ולעובר), מרכזיותה וצרכיה המיוחדים של האישה בלידה, חיפוש אחר מימד ההנאה והסיפוק מהלידה, ציפת הצורך הפנימי מצד היולדת ובני הזוג להתחבר ולחוש את חווית הלידה במלואה (חוויה שבד"כ נמנעת מהיולדת עקב שיטות התערבויות מדיציניות, הרדמה, שיכוך הכאבים וכד').חוויית הלידה תעוצב מדעותיכם, ידיעותיכם, מוכנותכם הרגשית והפיזית.
תהליך הלידה הוא שלב מכריע בו האישה מנצלת את כל משאביה הגנטיים והאנדוגניים כדי לעבור את הלידה באופן פעיל, מודע, פיזיולוגי וטבעי או רגע בו היא נכנעת ללידה רפואית, פסיבית ונשלטת. מוותרת ונותנת לעזרים רפואיים חיצוניים הנשלטים על ידי הטכנולוגיה לבצע את הלידה בשבילה ובמקומה.
החזרה ללידה טבעית מאפשרת לאזן את המשוואה ולהעניק לה מימד שונה בתכלית.
הלידה הטבעית דורשת מבני הזוג הערכות שונה בתכליתה מזו הנהוגה בלידה קונבנציונאלית רגילה (ידע ממוקד, הכנה, פתיחות לטכניקות מילדות טבעיות) ובעיקר הבנה ורצון משותפים של שני בני הזוג.

הכנה ללידה פעילה 
שמה דגש מיוחד על הכנת שני בני הזוג כיחידה משותפת אחת והומוגנית בתהליך הלידה.
התמקדות ברגשותיכם ובצרכים הייחודים של בן/בת הזוג בלידה, תשרה בכם ביטחון ורגיעה, תפחית את חרדותיכם, תקנה לכם כלים לסייע ולקחת חלק פעיל בלידה בהתאם לרצונכם ובהתאמה אישית לכם מתוך ידע ומודעות, בחירה והשפעה אקטיבית ואפקטיבית לבת הזוג במהלך כל אחד משלבי הלידה עד לסיומה.

החשיבות...
מלווה בלידה אשר ייחשף, ילמד ויבין את הדיאלוג הרחב והכולל המתקיים בלידה, יזהה ויכבד את החוקים, ייהנה מחיוניות, יצור בחדר לידה דינאמיקה מאוזנת ויגשר בין כל הערוצים המשתתפים בתהליך תוך יצירת הרמוניה ואיזון בין כל האינטליגנציות בסביבת היולדת בשעת הלידה .

יקל על היולדת בחווייתה האינטימית ויעודד את העצמת המשאבים הביולוגיים שלה. יסייע לה להרפות ולהיכנע לשינוי מתמיד ולזרימה של התהליכים הפיזיולוגיים, לבטוח בגופה ובידע שלה ללדת. יגן על תהליכים ביולוגיים ובכך יסייע לבת זוגו בכל שלבי הלידה תוך השגת המטרות המשותפות שצפו ותכננו מראש ללידה.

בן זוג הלוקח על עצמו תפקיד פעיל במהלך הלידה, חווה אותה באופן חיובי, מעשי, ויעיל ומכאן שתכליתה של הלידה הטבעית לחוש ולהתחבר אל תהליך הלידה חלה על שני בני הזוג גם יחד.

כיום קיימת פתיחות רבה בחדרי לידה לעזרה מבן הזוג על אחת כמה וכמה כאשר היא אפקטיבית ותורמת לאווירה טובה ולקידום מטרתה העיקרית של הלידה: מפגש בריא, חיובי ומרגש בן התינוק להוריו.

זוגות רבים מדווחים כי בעקבות החוויה המשותפת שעברו חל חיזוק בקשר הזוגי שלהם והניסיון מראה כי בן זוג שהשתתף בלידה באופן פעיל נכנס לתפקיד של הורה פעיל בטבעיות ובמהירות רבה.

ובלידות רגילות

לידות טבעיות לעיתים משנות את הגדרתן במהלך תהליך הלידה ל"לידות רגילות" בעיקר בעקבות סיבוכים שמתגלים במהלך הלידה.
בני זוג שהתכוננו היטב ללידה פיזיולוגית טבעית יגלו כי הידע שרכשו ישמש אותם גם בשלבים רבים במהלך הלידה הרגילה ומכאן שלא ביטלו את זמנם ומרצם לריק.


  הסדנא מונה שלושה מפגשים

תכני הסדנא
v תיאום ציפיות בין בני הזוג, התמקדות ברגשות ובצרכים הייחודים של כל אחד מבני הזוג בלידה.
v מקור הפחד והכאב בלידה ופריצת המעגל (תיאורית המשולש-פחד מגביר מתח יוצר כאב ומגביר פחד).
v התמודדות והקלה על הכאב ושחרור המתח באופן טבעי.
v איתור חסמים רגשיים המעכבים את תהליך לידה.
v משמעות הזמן והציר בלידה.
v עקרונות הלידה הפיזיולוגית (תנועתית, תנוחות, תמיכה, נשימה, הרפיה, מגע, משככי כאבים טבעיים וכו')
v דיאלוג מילולי ובלתי מילולי עם היולדת והעצמתה בתהליך הלידה.
v שיטות להמרצת תהליך הלידה.
v דיאלוג בחדר לידה עם הצוות הרפואי (תוך הגנה וגישור על האינטרסים המשותפים).
v שיטות לשיתוף פעולה מודע וחשיבות הגישה הגמישה.
v הכנת תוכנית לידה .
.
הסדנא מבוססת -

• ידע תיאורטי
מדעי רפואי עדכני, הרפואה הטבעית, על עקרונות המיילדות המסורתית והרפואית, מלווה במצגתPPT , סרטונים ייחודיים, תמונות מוחשיות, עזרים אנטומיים להדגמה, סיכום מערכי שיעור, מאמרים מקצועיים, ספריה מקצועית ענפה בתחום הריון, לידה, הנקה והורות ראשונית.

• למידה פעילה
התנסות ותרגול פשוטים בעקרונות המיילדות הפיזיולוגית (נשימות, תנועתיות, תנוחות הרפיה, מגע ודמיון מודרך בלידה), שימוש בכדור פזיולוגי וכד'

• חלק חוויתי
צפייה בסרטי לידה, תכנים אישיים ורגשיים שצפים במהלך הסדנא ובין בני הזוג תוך הידוק הקשר ביניהם להריון ולעובר בתהליך של העצמה אישית וזוגית.


לפרטים נוספים - לחץ/י כאן


הפכו את הלידה לחוויה משותפת, חיובית, נוכחת,
מעצימה, ומופלאה ..

כי אמא יש רק אחת ואבא יש רק אחד

וביחד הם שותפים מלאים כיחידה אחת..

נייד: 054-6900665 | דוא"ל: ornityagil@gmail.com | כתובת: ישפה 4 באר יעקב